10 cech dobrych łóżek hotelowych

10 cech dobrych łóżek hotelowych

Śpiąc we własnym domu, czujemy się bezpiecznie i spokojnie. Jesteśmy też przyzwyczajeni do wszelkich nocnych bodźców – takich jak szum samochodów czy latarnia świecąca prosto w nasze okno. Meldując się w hotelu, jesteśmy zmuszeni spędzić noc w nieznanym miejscu – w którym wszystkie nowe hałasy i światła będą wytrącać nas ze snu.

Rozwiązaniem tego problemu jest odpowiednie łóżko, które sprawi, że poczujemy się komfortowo i prześpimy spokojnie całą noc, nie zwracając uwagi na bodźce.

 

10 najważniejszych zalet łóżka hotelowego

  1. Funkcjonalne – oprócz spania goście mogą używać łóżka do czytania, korzystania z komputera czy nawet jedzenia. Ważne więc, by pozwalało ono na wygodne wykonywanie tych wszystkich czynności. Możemy np. zainstalować dodatkowe blaty lub regulowany panel pozwalający na przyjęcie pozycji półleżącej.
  2. Duże – odwiedzający hotel goście mogą różnić się pod względem wzrostu i wagi. Dlatego łóżko powinno mieć zawsze co najmniej 200cm długości i 90cm szerokości. W przypadku łóżek dwuosobowych szerokość nie powinna być mniejsza niż 140-160cm.
  3. Wygodne – zadbajmy o to, by na łóżku znajdował się miękki, oddychający materac. Dzięki temu goście będą spali komfortowo i nie spocą się podczas snu.
  4. Łatwe w manewrowaniu – łóżko hotelowe powinno być łatwe do przesuwania – dlatego warto wyposażyć je np. w kółka.
  5. Wyposażone w mocowania – ten podpunkt łączy się po trosze z poprzednim. Hotelowe łóżka z mocowaniami można łączyć, uzyskując w razie potrzeby np. łóżko podwójne.
  6. Wytrzymałe – łóżko będzie codziennie użytkowane przez różnych gości. Dlatego powinno być wykonane z materiałów, które z czasem nie ulegną zniszczeniu ani nie utracą atrakcyjnego wyglądu.
  7. Estetyczne – Oprócz wygody łóżko powinno zapewnić gościom również przyjemne doznania estetyczne. Dlatego warto dobrać do niego ozdobną narzutę i dekoracyjne poduszki.
  8. Łatwe do utrzymania w czystości – łóżka hotelowe są nieustannie narażone na zabrudzenia. Dlatego powinny być wykonane z materiałów, które łatwo wyczyścić.
  9. Antyalergiczne – goście odwiedzający hotel mogą cierpieć na rozmaite uczulenia. Zadbajmy, by reakcje alergiczne nie zepsuły im pobytu.
  10. Uniwersalne – dobre łóżko hotelowe powinno odpowiadać gustom jak największej liczby gości. O ile więc nie prowadzimy hotelu tematycznego, wybierzmy takie o uniwersalnej estetyce.

Napisz opinię