Charakterystyka łóżek w stylu Chesterfield

Charakterystyka łóżek w stylu Chesterfield

Chesterfield to klasyka historii brytyjskiej sztuki użytkowej. Choć dawniej meble w tym stylu można było zobaczyć przede wszystkim w bawialniach zamożnych Anglików, obecnie nie tylko jest on dostępny dla wszystkich, lecz także przeszedł szereg subtelnych zmian estetycznych, dzięki którym doskonale wygląda również we współczesnym salonie czy sypialni.

Początki mebli w stylu Chesterfield

Uważa się, że pierwsza kanapa w stylu Chesterfield powstała z inicjatywy czwartego hrabiego Chesterfield – żyjącego na przełomie XVII i XVIII wieku Philipa Dormera Stanhope’a. Jej specyficzną cechą było jedyne w swoim rodzaju pikowanie, miała też niską podstawę, co miało uczynić powstawanie z niej wygodniejszym. Hrabiemu zależało, by zamówiona kanapa była zarazem stylowa i wygodna – gdy zaś dzięki pomysłowi zatrudnionego do jej wykonania rzemieślnika jako materiał wykończenia wybrano skórę, wszystkie niezwykłe cechy kanapy połączyły się, tworząc niepowtarzalny styl, który zachwyca nas już od ponad dwóch i pół wieku.

Łóżko w stylu Chesterfield jako symbol ponadczasowej mody

Choć obecnie meble Chesterfield nie prezentują się może równie onieśmielająco, co za życia ich twórcy, wciąż zachowały w sobie wiele wdzięku i elegancji. Ich dostojeństwo zostało załagodzone poprzez zastosowanie bardziej zachowawczej estetyki, w związku z czym nie tylko nie wyglądają one śmiesznie w nowoczesnym wnętrzu, lecz wręcz dodają mu splendoru i blichtru. Jeżeli więc zastanawiasz się, czy łóżko Chesterfield nadaje się do Twojej sypialni – nie wahaj się! To wspaniałe łoże uświetni Twoją sypialnię i sprawi, że poczujesz się niczym członek rodziny królewskiej. Ponadto dzięki nieprzeciętnej wygodzie, jaką zapewnia charakterystyczny design tego typu mebli, prześpisz w komforcie każdą noc, jaką spędzisz w tym łóżku.

Łóżko w stylu Chesterfield to luksusowy mebel, do którego możesz dobrać lśniące dodatki takie jak szklane wazony czy kryształowe lampy. Dzięki nim podkreślisz piękno i niezwykły charakter tego wyjątkowego mebla. Możesz też sprawdzić, jak będzie się ono prezentować w kontrastowym zestawieniu, i przeciwstawić je minimalistycznym detalom oraz nowocześnie wystylizowanemu wnętrzu.

Napisz opinię