Właściwości materaców termoelastycznych

Właściwości materaców termoelastycznych

Jakość snu ma bardzo duży wpływ na wydajność funkcjonowania w życiu codziennym. Aby jednak odpoczynek był efektywny i zdrowy, w pierwszej kolejności należy zatroszczyć się o wybór odpowiedniego materaca. I, wbrew powszechnej opinii, wcale nie chodzi tu o jego rozmiar czy grubość. Największe znaczenie ma bowiem jego rodzaj. W ostatnim czasie wciąż rosnącą popularnością cieszą się materace termoelastyczne. Na czym opiera się ich fenomen? Jakie są jakie właściwości i zalety? Dla kogo są polecane?

Materace termoelastyczne – zalety

Materace termoelastyczne, jak sama nazwa wskazuje, bazują na procesach termicznych. Pod wpływem ciepłoty ciała, ich kształt dopasowuje się do pozycji i ułożenia osoby leżącej na materacu. Pianka wykorzystania do ich produkcji cechuje się jednak silną elastycznością, która pozwala na powrót materaca do jego pierwotnego stanu w momencie, kiedy osoba korzystająca postanowi go opuścić.

Cechą materacy termoelastycznych, na jaką należy zwrócić uwagę, jest świetny wpływ na mięśnie. Reakcja na nacisk osoby śpiącej prowadzi do regeneracji ciała, odprężenia i odpoczynku. Termoelastyczna podstawa snu ma także zbawienny wpływ dla kręgosłupa. Odpowiednia podpora kręgosłupa prowadzi do prawidłowego rozłożenia ciężaru ciała, a przy tym do odciążenia korpusu.

Dla kogo polecane są materace termoelastyczne?

Materace termoelastyczne polecane są dla osób zmagającymi się z problemami zdrowotnymi ze strony układu krążenia. Z uwagi na dobre dopasowanie do ciała, materac nie uciska żył, dzięki czemu możliwe jest zachowanie prawidłowego przepływu krwi. Materace opierające się o  oddychającą piankę Visco, są polecane szczególnie alergikom wrażliwym na kurz i pyłki. Materace termoelastyczne bardzo dobrze odprowadzają wilgoć i parę wodną, dzięki czemu radykalnie minimalizuje się ryzyko rozwijania się w nich roztoczy.

Choć z początku miękkość materacy termoelastycznych może wzbudzać obawy, już po kilku dniach ich użytkowania zauważalna będzie poprawa jakości snu i ogólnego samopoczucia.

Napisz opinię